Medikal Gaz Prizleri

Ana Sayfa / Medikal Gaz Prizleri

Medikal gaz prizleri; merkezi gaz santralindeki ilgili gazların, bakır borular vasıtasıyla ihtiyaç duyulan mahallerde hastaya verilmesi için kullanılan uç birimlerdir. Gaz prizleri üst kapakları ABS plastik malzemeden yapılmıştır. Ayrıca gazların renk standardına göre bu kapaklar renklendirilmiştir. Prizler gaza özel olmalıdır. Gaz prizleri DIN 13260-2 bağlantı standartlarında ve EN737-1 kalite standartlarına uygun imal edilmiştir. Medikal gaz prizlerinin kapak ve vidaları hariç diğer kısımları pirinç malzemeden indeksleme pimleri paslanmaz çelik malzemeden imal edilmiştir. Gaz prizleri gaz rengine uygun etiketlerle etiketlendirilerek, gaz cinsi belirgin bir şekilde yazılmıştır. Gaz prizine 2 yıl garanti ve 5 yıl bedeli mukabilinde yedek parça temin garantisi verilmektedir. Aynı zamanda; ürün EN 737 standartlarına uygun ve CE belgelidir. Ürün Sağlık Bakanlığı'ndan onaylı olup, UBB (Ulusal Bilgi Bankası) kaydı bulunmaktadır.

 

Uyarı!

  • Medikal gaz prizlerinin gövde kapağı yanmaya ve kırılmaya karşı eloksallı alüminyum malzemeden imal edilmiş olmalıdır.
  • Prizler çekvalf sistemine sahip olmalıdır.
  • Hastaneler dışında laboratuvarlarda farklı gazlar kullanılmaktadır. Bu gibi durumlarda gazların cinsine göre birbiri ile depolanabilir olup olmadığı kontrol edilmedlir.
  • Priz takmak için gerekli kuvvet maksimum 100N (Newton)'dur.
  • Priz sökmek için gerekli kuvvet maksimum 110N (Newton), minimum 20N (Newton)'dur.

 

Standartlara Göre Gaz Prizi Modellerimiz

DIN (Alman) Standardı Gaz Prizleri

Medikal Gaz Prizi Metal DIN Serisi

Medikal Gaz Prizi Yeni Tip DIN Serisi

 

BS (İngiliz) Standardı Gaz Prizleri

Medikal Gaz Prizi Metal BS Serisi

Medikal Gaz Prizi Yeni Tip BS Serisi

 

AFNOR (Fransız) Standardı Gaz Prizleri