Hemşire Çağrı Sistemi

Ana Sayfa / Hemşire Çağrı Sistemi

Sağlık sektöründe modern teknolojilerin kullanımının hızla arttığı günümüzde hastanelerde tesis edilen önemli sistemlerden bir tanesi de hastane çağrı sistemleridir. Dünyanın gelişmiş ülkelerinde bu sistemlerin kullanımı ve üretimi hızla artmaktadır. Bu projede temel olarak IP tabanlı yeni hastane çağrı sistemlerinin üretilmesi üzerine kurgulanmış bir projedir. Bu kapsamda; hasta odalarında, hasta başlarında ve hastanenin diğer yerlerinde kullanılacak olan ekipmanların tasarlanması ve üretilmesi gerçekleştirilecektir. IP tabanlı sistemlerde ise hastanenin her odası tek bir merkezden zaman ve mekan sınırı olmadan kontrol edilebilecektir.

Hastaların hasta odalarından, hasta tuvalet ve banyolarından ve acil müşahade odalarından hemşirelere çağrı yapabilmesini, bu çağrıların adresinin hemşirelere kapı üstü uyarı lambaları, servis desklerinde bulunan hemşire çağrı panelleri, hemşire çağrı pager çağrı cihazlarıyla iletilmesini ve servis hemşirelerinin kullandığı akıllı kartlarla servis performansının kayıt edilmesini ve raporlanmasını sağlayan iletişim ve otomasyon sistemidir.

Mavi Kod Sistemi

Hastanede temel yaşam desteği sürecinin (CPR) gerektiği durumlarda

Pembe Kod Sistemi

Hastanede yeni doğan ve çocuk güvenliğini tehdit eden durumlarda

Beyaz Kod Sistemi

Hastanede hasta ve çalışanların fiziksel saldırı, cinsel taciz ve şiddete maruz kalmaları durumlarında sağlık personelinin hastanenin tüm dahili telefonlarından, hasta odalarında bulunan oda kontrol panellerinden, servis desklerinde bulunan hemşire çağrı panellerinden ve acil serviste bulunan acil servis çağrı panelinden çağrı yapabilmesini, bu çağrıların adresinin ilgili kod ekibinin pager çağrı cihazları ve varsa DECT telsiz telefonlarla iletilmesini ve ekip personelinin kullandığı akıllı kartlarla müdahale performansının kayıt edilmesini ve raporlanmasını, gerekli hallerde hastanede kartlı geçiş sistemi var ise geçiş kapılarının otomatik olarak kapanmasını sağlayan iletişim ve otomasyon sistemidir.

Hemşire çağrı sistemi, mavi kod sistemi, pembe kod sistemi, beyaz kod sistemi ve konsültan doktor çağrı sisteminden oluşan ve bunların birbirine entegre olarak çalıştığı ve yönetildiği iletişim ve otomasyon sistemidir.

 

Hemşire Bankosu

Hemşire Bankosu

Mikroişlemci hemşire konsülü sistemdeki aktivitenin hemşire bankosunda görüntülenmesini sağlar.

WC Banyo Acil Çağrı Ünitesi

WC (Banyo Acil Çağrı Ünitesi)

Tuvalet çağrı butonu her durumda görülebilmesi için arkadan aydınlatılmıştır. Düğmeye basarak çağrı başlatıldığında daha parlak yanarak doğrulama ışığı olarak kullanılır.

Hasta Yatak Başı Modülü

Hasta Yatak Başı Modülü

Acil çağrı butonu her durumda görülebilmesi için arkadan aydınlatılmıştır. Düğmeye basarak çağrı başlatıldığında daha parlak yanarak doğrulama ışığı olarak kullanılır.

Kapı Üstü Lambası

Kapı Üstü Lambası

Kapı üstüne monte edilerek sinyallerin koridordan görülebilmesini sağlar.

Hemşire Odada Ünitesi

Hemşire Odada Ünitesi

Hemşire odada butonu her durumda görülebilmesi için arkadan aydınlatılmıştır. Düğmeye basarak çağrı başlatıldığında daha parlak yanarak doğrulama ışığı olarak kullanılır.

El Kumandası

El Kumandası

Çağrı butonunun her durumda görülebilmesi için çerçevesi aydınlatılmıştır. Hemşire çağrıldığında daha parlak yanarak çağrının alındığını doğrular. İki adet lamba kontrol düğmesi okuma ve genel aydınlatmanın açılıp kapatılmasında kullanılır.

Oda Yatak Kontrol Ünitesi

Oda Yatak Kontrol Ünitesi

Sistem ile odada bulunan çağrı noktaları arasındaki bağlantıyı sağlar. Merkez ünitelerin arızalanması durumunda bağımsız olarak çalışarak koridor lambaları aracılığı ile çağrılar görülür.

Güç Kaynağı

Güç Kaynağı

Sistem için gerekli olan 12V DC gücü sağlar. Sistem kabloları bağlantı noktasıdır. Hemşire konsülleri ve interkom için bağlantı soketleri vardır.

Daha fazla teknik bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.